110 sonuçtan 1-48 arası gösteriliyor

Araç Stoperi Otopark Stoperi Park Stoperi

Araç stoperi; araçlar arasındaki durma mesafesinin belirleyen, ayıran, düzenli hale getirilmesini sağlayan metal, kauçuk veya plastik ürünlerdir. Araç stoperleri teker yaslama demiri, boru tip stoper, kauçuk stoper, park demiri, araç sonlandırma bariyeri gibi farklı isimlerle de bilinmektedir. Sadece binek otomobillerin dışında kamyonet ve otobüsler için de uygun uzunlukta ürünler üretilmektedir. Uygun uzunluklar araçların büyüklüklerine göre tasarlanarak üretilmektedir. Siz değerli müşterilerimiz içinde özel olarak istenilen boyutlarda ve istenilen malzemelerde özel üretim sağlayabilmekteyiz. Otopark stoperleri günlük hayatta her otoparkta karşılaştığımız ürünler arasındadır. Otopark alanlarındaki düzenin ve araç yönlendirmelerinin sağlıklı bir şekilde oluşturulması için önemli otopark ürünleri arasında yerini almaktadır.

Araç stoperi ihtiyaca uygun şekilde cevap verebilen özgün tasarım ve üretim yöntemleri ile hem araç güvenliği hem de otopark düzen ve yönlendirmesi açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple otopark araç stoperi seçerken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Bu hususlardan en önemlisi otopark araç stoperlerinin nerede kullanılacağı belirlenmelidir. Belirlenen alanların kamu, özel, işyeri, toplu veya şahsi  park alanlarında kullanılacak stoperler birbirinden farklı olmaktadır. Bir diğer husus ise kullanılacak otoparkın araç trafiği ve hangi araçların otoparka giriş yaptığıdır, bunlarla birlikte kalabalık araç girişi olan otoparklarda plastik veya kauçuk araç stoperleri kullanılması önerilmektedir.

Otopark stoperi

Stoperler otopark alanlarının en temel düzenleyicisidir. Araçların park etme düzeni, araç arası mesafenin korunması, kolon ve duvarlar arasındaki mesafenin ayarlanması için en önemli ürünler arasındadır. Kolon, duvar ve araç arasındaki mesafeyi ayarlayarak park esnasında herhangi bir çarpma darbe gibi olumsuz durumların yaşanmaması için mesafe aralığının ayarlanabilmesini sağlamaktadır.  Otopark alanı içerisinde trafiğin doğru bir şekilde yönlendirilmesini sağlamaktadır.

Park stoperi

Araç park alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Yük taşımacılığı yapan kamyonetlerin giriş ve çıkışlarında kullanılan, yük alımı ve boşaltımı yaparken duvar ve kolonlara belirli derecede yaklaşmalarını sağlayan demir , plastik ve kauçuk stoperler kullanılmaktadır. Hem araç sağlığı hem de binalardaki kolon ve duvar sağlığını korumak için gerekli ebat ve malzemeden tasarlanmıştır. 

Kauçuk araç stoperi

Kauçuk stoperler toplu park ve otopark alanlarında tercih edilmektedir. Esnek malzeme özelliği sayesinde darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Esnek olması aynı zamanda araçların çarpma ve darbe gibi durumlarında hasar almamasına yardımcı olur. Kauçuk malzemeden üretilen ürünler esnek yapısı sayesinde uzun ömürlüdürler. Araç tekerlerinin temasında kauçuk malzemesi sayesinde zemine tutunmasını sağlayan vida ve dubellere daha az yük binmektedir. Kauçuk stoper üzerinde yer alan reflektif bantlar sayesinde geceleri kolaylıkla fark edilmeyi sağlamaktadır. Kauçuk malzemeden üretilmesi ile yağmurlu ve karlı havalarda su geçirmez özelliği sayesinde kolay bir şekilde deforme olmayarak dayanıklılığı üst seviyededir.